OR II stopnia Trybsz

Oazy Rodzin II stopnia w Trybszu odbyła się w terminie 15-31 lipca 2017. Liczyła prawie 70 uczestników! Aby ogarnąć taką wspólnotę trzeba było kilku osób ;-) Ks. Mariusz Turczyński (Mojżesz), dk. Kami Gregorczyk (Aaron), Ewa i Krzysztof Andrzejakowie (mama i tata), animatorzy, diakonia wychowawcza i muzyczna.

>> GALERIA zdjęć na Facebooku <<

>> LINK do strony archidiecezjalnej (relacja z pierwszych dni oazy) <<

>> Relacja z drogi krzyżowej <<

Rekolekcje Oazy Rodzin II stopnia wprowadzają małżeństwa w biblijne podstawy chrześcijaństwa, w przeżycie spotkania z Bogiem w liturgii sakramentów, poprzez które Bóg uwalnia, wyprowadza z niewoli grzechów i daje udział w wolności i chwale dzieci Bożych. Ponadto wprowadza rodziny w przeżywanie liturgii jako źródła i szczytu, a zwłaszcza liturgii domowej, m.in. ucząc jak wspólnie przeżywać święta, niedziele, jak świętować w gronie rodziny, jak przeżywać poszczególne okresy liturgiczne, np. Adwent czy okres Wielkiego Postu. II stopień to również czas pogłębienia zagadnień duchowości małżeńskiej, czyli rodzinnego katechumenatu, realizowanego dzięki odkrywaniu roli zobowiązań jako szczególnych darów.

Czas rekolekcji był przepełniony modlitwą, trudnościami (jak to na II stopniu ;-), studium Starego Testamentu, szczególnie Księgi Wyjścia i Exodusu Izraelitów (w tym szemrania uczestników na bolączki dnia codziennego ;-). Ale to był także czas jedności, czas doświadczania wspólnoty, czas zabawy, wspólnych lodów i wschodów słońca. I nie zabrakło poświęcenia pojazdów na św. Krzysztofa oraz gości.

Dziękujemy Beacie i Krzysztofowi Krawczykom, ks. Marcinowi Czajkowskiemu, Kasi Herman i Diakoni Wyzwolenia z Krościenka za odwiedziny. Nie zabrakło też dzielenia się i świadczenia - nie tylko na Dniu Wspólnoty w Ludźmierzu, gdyż odwiedziliśmy też ze świadectwem życia małżeńskiego Oazę Nowego Życia I stopnia w Bukowinie Tatrzańskiej (uczestnicy z diecezji częstochowskiej).

Zapraszamy już za rok następne małżeństwa do wzrastania na drodze formacji DK :)

 

Dziękujemy Agacie Lewkowicz za przesłanie relacji i zdjęć!

Joomla templates by a4joomla