Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

W dniach 04-20.08.br. w Ochotnicy Dolnej, odbyła się Oaza Nowego Życia I stopnia dla młodzieży. W wyjeździe wzięło udział 26 uczestników – w przeważającej części z Łodzi i okolic, ale także z innych części Polski: z Gorlic i Krakowa.

>> GALERIA <<

Młodzież spędziła czas pod czujnym okiem siedmioosobowej diakonii – na czele z księdzem moderatorem – neoprezbiterem Łukaszem Glapińskim i odpowiedzialną świecką – Izabelą Kruczkowską.

Motywem przewodnim oazy był kerygmat, którego poszczególne części uczestnicy poznawali w kolejnych dniach rekolekcji. Punktem kulminacyjnym było przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, które to wydarzenie miało miejsce w czwartym dniu trwania Oazy.

Do ważnych wydarzeń należał także dzień spowiedzi. Odbył się on w dniu Zmartwychwstania Jezusa (jedenasty dzień oazy). W pamięć zapadła również msza, podczas której uczestnicy i opiekunowie modlili się o wylanie darów Ducha Świętego.
Poza pogłębianiem osobistej relacji z Bogiem, uczestnicy mieli okazję do poznawania siebie nawzajem i budowania wspólnoty. Bardzo dobrze w rytm rekolekcji weszli również nowi uczestnicy, którzy w Oazie brali udział po raz pierwszy.

Jednoczącym momentem rekolekcji były przygotowania do Dnia Wspólnoty w Łukowicy. Wspólne tworzenie znaku, meldunku i piosenki pokazało, że młodzi potrafią razem pracować i spędzać czas w sposób konstruktywny i twórczy. Wielu uczestników Oazy grało na różnych instrumentach muzycznych, co dodatkowo urozmaicało pieśni i piosenki oazowe oraz uprzyjemniało wspólne spędzanie wolnego czasu.

Czas oazowych rekolekcji był doskonałą okazją do oderwania się od codzienności, zbliżenia się do Boga, ale również był czasem poznawania siebie i drugiego człowieka.

(Artykuł na podstawie relacji ze strony archidiecezjalnej)

Joomla templates by a4joomla