Jeśli trwacie w jakiejś formacji - zachęcamy do gorliwszego przeżywania jej. Kościół daje nam wspaniałe czytania, proponuje tradycyjne nabożeństwa, wiele jest też inicjatyw ze stron różnych wspólnot. Niektórzy robią sobie internetową 40-dniową przerwę, jednak jeśli szukacie wirtualnych rekolekcji, to zebraliśmy kilka propozycji (lista na pewno nie jest zamknięta).

 1. Wielki Post z Namiotem Spotkania
  Jakie masz plany na Wielki Post?  Nie będziesz jadł słodyczy? A może nie będziesz tyle grać w gry? A co powiesz na rzetelny, codzienny Namiot Spotkania? Chcemy Ci zaproponować codzienne spotkanie ze Słowem Bożym, podejmijmy wspólnie to wyzwanie! W taki sposób redaktorzy facebookowej strony zapraszają do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu. Codzienne spotkanie ze Słowem Bożym, świadectwa, filmiki to propozycje warte uwagi.
  Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie.
   
   
 2. Blachnicki na Wielki Post
  Akcja #BlachnickiNaWielkiPost skierowana jest do wszystkich, którzy chcą przeżyć ten czas w duchowości ks. Franciszka Blachnickiego. W ramach akcji każdy w tym okresie począwszy od Środy Popielcowej, będzie mógł otrzymywać codziennie krótki cytat z Jego słowami.

   
 3. SIÓDEMKI POMYSŁ NA.... Koronkę każdego dnia
  Każdego dnia na stronie jednej z łódzkich oazowych wspólnot ("Oazy Siódemki") pojawi się intencja modlitwy oraz fragmenty z Dzienniczka Świętej s. M. Faustyny Kowalskiej!
  Zdjęcie użytkownika Oaza Siódemka.
   
 4. #podarujSłowo
  Zadanie polega na tym, by przez cały Wielki Post codziennie przeczytać Ewangelię z dnia, potem wybrać z niej jedno zdanie i wysłać osobie, która jest naszą „parą”. A potem pomodlić się za nią, żeby Słowo do niej trafiło.
  #podarujSłowo -banner kwadrat
   
 5. "Straszne rekolekcje 2"
  Straszne rekolekcje 2 to wielkopostne rekolekcje 2018 prowadzone przez o. Adama Szustaka.


 6. "Spowięź święta"
  Franciszkańskie rekolekcje internetowe o sakramencie pokuty i pojednania.

   

Pamiętajmy jednak, że Bóg potrafi działać cuda i przemieniać nasze życie nie tylko poprzez fantastyczne (i potrzebne) rekolekcje, ale też zaskakuje w codzienności. Niech to będzie błogosławiony czas owocnych i trwałych naszych przemian!

Joomla templates by a4joomla