Unia Kapłanów Chrystusa Sługi zaprasza tej wiosny na Ukrainę na rekolekcje „Pasterz i twierdza”. Odbędą się one w dniach 3-6 kwietnia 2018r. w Gwardijsku na Ukrainie. Więcej informacji o rekolekcjach tutaj.

Jesienne Rekolekcje Unii Kapłanów Chrystusa Sługi

Diakonia Unii Kapłanów Chrystusa Sługi zaprasza na rekolekcje kapłańskie, które odbędą się w dniach od 27 do 30 listopada 2017 r. w Krościenku n. Dunajcem. W ramach rekolekcji zostanie przeprowadzona Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD). Zadaniem ORD jest ukazanie całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie oraz miejsca Ruchu w budowaniu żywego Kościoła w parafiach.

Rozpoczęcie rekolekcji w poniedziałek 27 listopada o godz. 700, zakończenie w czwartek 30 listopada obiadem ok. godz. 1400. Ze względu na czas rozpoczęcia rekolekcji zachęcamy księży do przyjazdu już w niedzielę wieczorem.

W rekolekcjach mogą uczestniczyć wszyscy kapłani, również ci, którzy nie są jeszcze związani z Ruchem Światło-Życie.

Koszt: 400zł

Zgłoszenia, wraz z zadatkiem 100 zł, prosimy kierować do Centrum Światło-Życie na Kopiej Górce w terminie do 11 listopada 2017r. (podając: imię i nazwisko, rok urodzenia, diecezję, numer telefonu, adres mailowy)

Czytaj więcej...

W dniach 9-12.10.2017 w Porszewicach odbędzie się sympozjum Koinonia poświęcone odnowie parafii. Spotkania mają na celu wspieranie rozwoju posługiwania osób świeckich i duchownych zaangażowanych w odnowę parafii, a przede wszystkim proboszczów (obecnych i przyszłych).
Zapraszamy!

Broszura informacyjna

(Artykuł za: oaza.pl)

W dniach 10–13 października br. w domu rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi odbyło się XXV sympozjum dla proboszczów „Koinonia”. Temat sympozjum brzmiał: „Miłosierni jak Ojciec – program dla parafii”. Gośćmi sympozjum, a jednocześnie jego prelegentami, byli m.in. ks. bp Wiesław Śmigiel, ks. prof. Stanisław Araszczuk, o. prof. Andrzej Derdziuk oraz dr hab. Krzysztof Wojcieszek. Uczestnicy „Koinonii” wzięli też udział w spotkaniu z uczestnikami pierwszych rekolekcji ewangelizacyjnych w Łodzi przeprowadzonych przed czterdziestu laty przez zespół ewangelizacyjny pod przewodnictwem ks. F. Blachnickiego – spotkanie to miało miejsce w Seminarium Duchownym Archidiecezji Łódzkiej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na XXV Sympozjum Koinonia „Miłosierni jak Ojciec – program dla parafii”, które odbędzie się w dniach 10-13 października 2016 roku w Porszewicach k. Łodzi. Sympozja Koinonia odbywające się od 1977 roku z inicjatywy Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, popularyzują posoborowy model parafii oparty o jej wymiar ewangelizacyjno-inicjacyjny. Model ten stanowi ważny punkt wyjścia dla podejmowania przez parafię wezwania do nowej ewangelizacji. Sympozja podejmują te zagadnienia zarówno na płaszczyźnie refleksji naukowej, jak i konfrontacji z już istniejącymi doświadczeniami wielu środowisk eklezjalnych. Spotkania mają na celu wspieranie się w rozwoju posługiwania przez osoby świeckie i duchowne zaangażowane w odnowę parafii, a przede wszystkim proboszczów. Tematykę tegorocznego Sympozjum wyznacza Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz 40-lecie parafialnych rekolekcji ewangelizacyjnych zainaugurowanych przez ks. Franciszka Blachnickiego w Adwencie 1976 roku w Łodzi. Zajęcia poprowadzą zarówno profesorowie jak i duszpasterze.

Szczegółowy program na ulotce

Wydarzenie na Facebooku - Sympozjum.

Wydarzenie na Facebooku - dla łodzian.

Czytaj więcej...

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. (Mt 9, 38)
 
W wigilię Niedzieli Dobrego Pasterza, obchodzonej w Kościele jako dzień modlitw o powołania zapraszamy do Domu Ruchu na Radogoszczu na modlitwę za kapłanów, zwłaszcza moderatorów naszego Ruchu i kleryków związanych z naszym Ruchem, a także w intencji powołań kapłańskich, którą poprowadzi Diecezjalna Diakonia Modlitwy. Sobota 20 IV, godz. 18:45. ZAPRASZAMY! 
DDM
{jcomments on}
Joomla templates by a4joomla