Na chwałę Pana Dzień Wspólnoty w rejonie Bałuty 4go marca był obchodzony w parafii p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii ze wspólnotą lokalną, a następne wysłuchaliśmy konferencji-katechezy na podstawie treści drogowskazu Niepokalana, którą poprowadził o. Krzysztof Kaniowski. Równolegle odbywało się spotkanie Dzieci Bożych i małych dzieci z Diakonią Wychowawczą, które tworzyły wielkanocne kartki.
Chwała Panu!

oazowy znak rokuTEMAT:  Kochać ubogich-dzielić się sobą i posiadanymi dobrami.

Miejsce: Parafia Niepokalanego Serca NMP ojców Klaretynów. 

9:00 Eucharystia
10:00 Namiot Spotkania
10:15 - agapa 
11:00 - konferencja 
11:15 - spotkania w grupach
12:00 - zakończenie i podsumowanie

Za nami już czas wakacyjnych rekolekcji, Dzień  Wspólnoty III rekolekcji wakacyjnych, a nam już tęskno do roku formacyjnego, spotkań kręgów, Dni Wspólnoty… dlatego odgrzebaliśmy wspomnienia z ostatniego, przedwakacyjnego Dnia Wspólnoty naszego Rejonu, gdzie stawiliśmy się wyjątkowo licznie!

Obył się on 8 czerwca w Ośrodku w Porszewicach.{jcomments on}

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Łódź-Bałuty, który odbędzie się dnia 10.03.2013 r. w parafii Św. Antoniego przy ul. Antoniego 4.

Program Dnia Wspólnoty:
9.30 - 10.30  Eucharystia
10.30 - 10.45  Namiot spotkania
10.45 - 11.30  Agapa
11.30 - 12.00  Konferencja o powszechności Kościoła
12.00 - 13.00  Spotkanie w grupach
ok. 13.15      Zakończenie

Ola i Rafał Kornaccy
para rejonowa Łódź-Bałuty

{jcomments on}

30 grudnia 2012 roku, w niedzielę Świętej Rodziny – święto patronalne Domowego Kościoła, spotkaliśmy się w Parafii św. Antoniego na uroczystej Eucharystii. Uroczystej z dwóch powodów – odnawialiśmy nasze przyrzeczenia małżeńskie oraz byliśmy świadkami przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego przez Kornelię Ritę – siostrzyczkę Klary, a córkę Kasi i Przemka. Był to piękny i wzruszający moment i bardzo miło nam powitać Małą Chrześcijankę we wspólnocie Kościoła i w naszej wspólnocie!

Czytaj więcej...

Grudniowy Dzień Wspólnoty, dzięki gościnności ojców Pasjonistów, przeżyliśmy w parafii Matki Boskiej Bolesnej na Teofilowie. Jak zwykle rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. Przeważały kręgi Domowego Kościoła, ale nie zabrakło też przedstawicieli młodzieży w osobach Ani i Przemka.

Konferencję o drodze do świętości wygłosił o. Paweł – opiekun nowopowstającego teofilowskiego kręgu. Następnie usłyszeliśmy wzruszające świadectwa o Świętych, którzy w szczególny sposób mają wpływ na nasze życie i duchowość, m.in. Agnieszka podzieliła się świadectwem umocnienia za przyczyną św. Tereski. Czesia przypomniała nam również Testament błogosławionego Jana Pawła II.

{jcomments on}

Czytaj więcej...

Wiekopostny Dzień Wspólnoty rejony Śródmieście i Bałuty tym razem przeżywały w parafii Św.Antoniego. Zgromadził on kilkadziesiąt osób, młodzież z parafii katedralnej i studentów z oazy w DA „Węzeł" oraz rodziny z Domowego Kościoła

Czytaj więcej...

{jcomments on}Składanie życzeńW dniu 8 stycznia 2012 roku, w Domu Parafialnym przy Parafii św. Antoniego w Łodzi, rodziny Domowego Kościoła Rejonu Bałuty spotkały się na tradycyjnym Opłatku. Zobacz zdjęcia i relację z tego spotkania.

Czytaj więcej...

Adwentowy Dzień Wspólnoty rejony Śródmieście i Bałuty tym razem przeżywały w parafii katedralnej. Zgromadził on kilkadziesiąt osób z Domowego Kościoła (kręgi z św.Antoniego, Julianowa, św. Józefa, św. Teresy i katedry), a także młodzież z katedry i studentów z oazy w DA „Węzeł”.

Rozpoczął się on Eucharystią o godz. 9.30, po której odbyła się agapa w pomieszczeniach parafialnych. Następnie przeszliśmy do kaplicy DA”5”, gdzie po zawiązaniu wspólnoty odbył się krótki tym razem Namiot Spotkania, który dość nieoczekiwanie przerodził się w spontaniczne dzielenie Słowem w formie modlitewnej. Następnie moderator wspólnoty katedralnej, ks. Sebastian Rogut wygłosił do nas niezwykle inspirującą konferencję, po której odbył się obrzęd przyjęcia do deuterokatechumenatu. Siedem osób z młodzieżowej wspólnoty przy katedrze zostało przez kapłana w symboliczny sposób wprowadzonych do kaplicy, aby pod opieką wspólnoty Kościoła, zmierzali na drodze wtórnego katechumenatu ku dojrzałości chrześcijańskiej. Nabożeństwo to zakończyło nasz Dzień Wspólnoty, który przebiegał w niezwykłej atmosferze radości i jedności.

Przemek Wieczorek

Joomla templates by a4joomla