W najbliższą niedzielę odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty. Rejon Łódź-Śródmieście rozpocznie ten dzień Eucharystią (z ludem) w katedrze o godz. 9.30.

Wszystkich serdecznie zapraszamy, niech to będzie święto całej naszej wspólnoty.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do obejrzenia fotograficznej relacji z Rejonowego Dnia Wspólnoty, który odbył się w Łodzi-Śródmieściu. Fotografowała Magdalena Trafalska - dziękujemy!

Czytaj więcej...

Wspólnota Ruchu Światło-Życie w parafii NMP Królowej Pokoju w Łodzi zachęca do udziału w modlitwie!

RDW ŚródmieścieO godzinie 10:00 Mszą Świętą parafialną (której przewodniczył ks. Łukasz Woźniak SDB) w kościele św. Teresy i św. Jana Bosko rozpoczęliśmy Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty. Po Mszy przeszliśmy do Duszpasterstwa Akademickiego Węzeł, gdzie cieszyliśmy się sobą w trakcie Agapy. Po niej nastąpiło zawiązanie wspólnoty, w trakcie którego dzieliśmy się wzajemnie wielkopostnymi postanowieniami.

Kolejnym ważnym punktem było przyjęcie do Domowego Kościoła jednego nowego kręgu. Zaś po Namiocie Spotkania, ks. Łukasz wygłosił do nas konferencję nt. "Kochać ubogich - dzielić się sobą i posiadanymi dobrami". W tym samym temacie odbyliśmy następnie spotkania w grupach. Ewangeliczna Rewizja Życia dała każdemu z nas możliwość zobaczenia, na jak wielu płaszczyznach człowiek może być ubogi i przypomniała, że musimy odnosić się do każdego z szacunkiem i wychodzić z naszego egoizmu. Na koniec zebraliśmy się jeszcze raz wszyscy razem na błogosławieństwo.

Dzień Wspólnoty zakończyliśmy kilka minut po godzinie 14. Były to z pewnością dobrze spędzone cztery niedzielne godziny, w trakcie których mogliśmy się wzajemnie umacniać.

a. Piotrek
ps. W tym temacie polecam okładkowy wywiad Marcina Jakimowicza Gościa Niedzielnego "Mnożenie przez dzielenie" 

Czytaj więcej...

ikona MBJW sobotę 14 marca punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy pierwszy od wielu lat (albo w ogóle pierwszy) Rejonowy Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii. W parafii NMP Królowej Pokoju przy ulicy Rewolucji 1905 r. 47 zebrało się nas łącznie 6 osób. Po modlitwie do Ducha Świętego i modlitwie fragmentem Psalmu 86, rozpoczęliśmy pracę w grupie. Rozważaliśmy fragment orędzia Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2014 oraz opracowaliśmy "recepty" dla trzech diakonii specjalistycznych (miłosierdzia, życia i wyzwolenia). O godzinie 11 rozpoczęliśmy Mszę świętą, którą celebrował ks. Jacek - wikariusz miejscowej parafii i opiekun Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Po mszy świętej wróciliśmy do domu parafialnego i rozważyliśmy w Namiocie Spotkania fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Dzień Wspólnoty zakończyliśmy Agapą.
a. Piotrek

 

Czytaj więcej...

znak rokuPoniżej zamieszamy informacje o Wielkopostnym Rejonowym Dniu Wspólnoty Animatorów i Diakonii oraz Wielkopostnym Rejonowym Dniu Wspólnoty. Zachęcamy do zapoznania się z programem i oczywiście mamy nadzieję, że wszyscy Oazowicze z Śródmieścia się zgromadzą!

Czytaj więcej...


Ostatni Dzień Wspólnoty Rejonowej Łódź-Śródmieście w bieżącym roku pracy Domowego Kościoła (2012/2013) przypadł na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (niedziela 12 maja 2013 r.). Po raz kolejny spotkaliśmy się w kościele p.w. św. Teresy i św. Jana Bosko, przy którym istnieje najwięcej (sześć) kręgów z naszego rejonu. Tradycyjnie, świętowanie rozpoczęliśmy od udziału w mszy o godzinie 10, celebrowanej tego dnia przez księdza Łukasza Woźniaka. W homilii ksiądz nawiązał do drugiego czytania (Ef 1,17-23) i fragmentu Ewangelii (Łk 24,46-53), zwracając uwagę na nasze synostwo względem Jezusa i powołanie do świętości (świętość w miłości, a miłość w Jezusie). Pod koniec mszy miała miejsce bardzo radosna uroczystość.

Czytaj więcej...

W IV niedzielę Wielkiego Postu (10 marca) spotkaliśmy się w kościele p.w. św. Teresy i św. Jana Bosko by przeżywać Dzień Wspólnoty Rejonowej Łódź-Śródmieście. Mszę świętą, rozpoczynającą Dzień, celebrował proboszcz ks. Andrzej Turbacz. W wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na mylący, zwyczajowy tytuł przypowieści o synu marnotrawnym, która winna raczej być nazywana przypowieścią o miłosiernym Ojcu.


Czytaj więcej...

Kochani,

w najbliższy piątek, 22-go marca w Bazylice Archikatedralnej po Eucharystii o godzinie 17.00 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa dla Dzieci, którą poprowadzą rodziny Domowego Kościoła.

Wszystkich chętnych do udziału serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Na Dniu Wspólnoty w Rejonie Śródmieście spotykamy się 10 marca w parafii św. Teresy.
Rozpoczynamy Eucharystią w kościele o godz.10.00
Dalszy program w salach DA Węzeł.
Zapraszamy młodzież oazową i rodziny DK.


Maria i Jacek Golańscy
Rejon Śródmieście

{jcomments on}

Joomla templates by a4joomla