Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.
W dniu 10 grudnia jeszcze tego roku (2017) odbył się w Tomaszowie w Sanktuarium Św. Antoniego Rejonowy Dzień Wspólnoty. Tematem tego dnia była Niepokalana - wzór nowego człowieka. 
W grupach każdy z nas miał powiedzieć czy umiemy naśladować Matkę Bożą i czy każdy z nas odczuwa jej opiekę, obecność w swoim życiu.
Ja ze swojego doświadczenia wiem, że jest ona tą Matką, która jest zawsze przy mnie, choć w cieniu. Jest blisko nas, choć czuwa nad nami w oddali.
Jeżeli my będziemy w stanie jej się zawierzyć, to owoce tego przyjdą z czasem. Modlimy się często tylko do Boga i Jego Syna, a zapomina o jego Matce. A Ona jako jedyna jest tą Matką, która kocha swojego Syna i kocha wszystkich nas. 
Uczmy się od Niej zaufania, cichej wytrwałości i miłości na co dzień. 
Matko Boga, Niepokalana proszę Cię, byś była moją Matką, tą Jedyną; bym na modlitwie odczuwał w sercu, że jesteś przy mnie. Oddaję Ci wszystkie moje sprawy i te smutki dnia codziennego. Bądź przy mnie. Niech wpatrując się w Ciebie i przez Twoje wstawiennictwo nauczę się Kochać braci, tak jak Ty Kochasz nas. 
Łukasz
 

Więcej zdjęć

Ruch Światło-Życie Rejon Tomaszów Mazowiecki w ostatnią niedzielę 22. października 2017r. przeżywał pierwszy powakacyjny Rejonowy Dzień Wspólnoty, którego tematem było ,,Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”.

Zaczęliśmy modlitwą i zapaleniem świecy oraz od powitania nowego moderatora ks. Mariusza Turczyńskiego i przedstawienia wspólnoty. Każdy krąg (a mamy ich 12 oraz 2 pilotowane) przedstawiał swojego patrona, małżeństwa i dzieci.

Następnie wysłuchaliśmy konferencji ks. Mariusza i rozeszliśmy się do pracy w grupach, by odpowiedzieć sobie na pytanie: ,,Do jakiej konkretnej służby Bóg mnie dziś wzywa?”

Wspaniałym umocnieniem były świadectwa z rekolekcji w ramach godziny świadectw.

Przygotowanie do Eucharystii poprowadziła diakonia muzyczna. W Eucharystii wszyscy uczestniczyli z dużym zaangażowaniem i oddaniem.

Zakończyliśmy agapą, gdzie dzieliliśmy się chlebem, owocami i słodkościami. Dla spragnionych były napoje zimne i gorące. I jak zwykle trudno było się rozstać.

            Dziękujemy wszystkim za budowanie wspólnoty i jedności, za obecność, za posługi i  zaangażowanie, za radość spotkania i serdeczność.

Dziękujemy ks. Henrykowi Kowalińskiemu - Proboszczowi parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej za gościnę.

 

Lidka i Jarek Kabat

Para rejonowa

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Sześć małżeństw reprezentujących Rejon Tomaszów uczestniczyło w dniu 6 maja br. w seminarium DK w Domu Ruchu w Łodzi. Seminarium zaczęło się od Eucharystii, na której pełniliśmy posługę liturgiczną (dziękujemy wszystkim posługującym za trud i zaangażowanie), a potem Robert Derewenda fantastycznie opowiadał o życiu ks. Blachnickiego (nagrania można znaleźć TUTAJ) i Ruchu Światło-Życie. Poniżej relacja Emilki:

Czytaj więcej...

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Nasz Dzień Wspólnoty, dzięki życzliwości ks. Proboszcza Zygmunta Niteckiego,  przeżywaliśmy w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

>> GALERIA << 

Czytaj więcej...

W dniu 30.12.2016 rejon tomaszowski Ruchu Światło-Życie spotkał się, aby dzielić się opłatkiem i radością Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

W dniu 27 grudnia w święto Św. Rodziny, patronalne święto Domowego Kościoła, spotkaliśmy się w parafii Św. Rodziny na jasełkach, które przygotował krąg prowadzony przez animatorów - Sebastiana i Martę Wawrzyńczyk. Przedstawienie sprawiło wiele radości przygotowującym i oglądającym. Warto było na nowo przeżywać i wspominać czas narodzenia naszego Pana - Jezusa.

Słowo Boże odczytał nasz Moderator - Ks. Piotr. Później dzieliliśmy się opłatkiem, radością i nadzieją, po prostu sobą. Podczas agapy posililiśmy się słodkościami.

Bogu chwała i dzięki za ten czas, za wspólnotę, za Kościół!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Lidka i Jarek Kabatowie
Rejon Tomaszów

Czytaj więcej...

W niedzielę 6 grudnia odbył się w Tomaszowie już drugi w tym roku Dzień Wspólnoty. Zaczął się on od gorącego przywitania i modlitwy do Ducha Świętego.

Czytaj więcej...

Alleluja!

1 maja rejon tomaszowski już po raz 20. wybrał się do Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, aby polecać wszystkie trudne sprawy, które dręczą nasze serca. 

Czytaj więcej...

„Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana.”
(Rz 14,7-8)
 

Pragniemy poinformować całą wspólnotę Ruchu Światło-Życie, że 17 sierpnia odszedł do Pana Julian Składowski, współzałożyciel Ruchu w Tomaszowie Mazowieckim.

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla